Wybór posadzki dekoracyjnej wymaga dokładnego przemyślenia. Należy patrzeć nie tylko na aspekt estetyczny, ale również praktyczny. Podłoga ma służyć przez wiele lat, dlatego nie może sprawiać problemów konserwatorskich i powinna być trwała. Oferta naszej firmy obejmuje wykonawstwo posadzek dekoracyjnych w domach prywatnych, obiektach handlowych, muzeach, restauracjach, hotelach, biurach, rezydencjach i apartamentach. Posadzki dekoracyjne umożliwiają stworzenie atrakcyjnego i przyjemnego wnętrza przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych. Nasza paleta rozwiązań jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Posadzki Cienkowarstwowe

Posadzki wylewane od 5-10 mm. Parametry jakościowe zbliżone do tradycyjnego betonu. Występują w kolorze szarym, jasnoszarym, białym, grafitowym i czarnym. Występuję kilka sposobów wykończenia takiej powierzchni. Można tu wymienić zamknięcie bez etapu szlifowania. Wymaga to jednak zastosowania specjalnych żywic poliuretanowych, które stworzą powłokę ochronną dla posadzki. Inny sposób to metoda otwarcia struktury posadzki przez szlifowanie diamentami. Końcowy etap to wzmocnienie krzemianami oraz specjalny środek zamykający. Każdą z wersji można dodatkowo zabezpieczyć warstwą wosku z połyskiem lub w satynie.

Posadzki Betonowe DST

Posadzki wylewane od kilku centymetrów w górę. System obejmuje wylanie tradycyjnego betonu, a następnie jego późniejszą obróbkę. Materiałem bazowym jest tradycyjny beton towarowy zamawiany z wytwórni betonu. Proces rozpoczyna się od wylania i ułożenia betonu. Po wyrównaniu i wstępnym związaniu młodego betonu wprowadza się utwardzacz (preparat proszkowy), który może występować w różnych kolorach (np. szarym, grafitowym). Gdy rozsypany proszek zaabsorbuje wodę z betonu następuje wielokrotne zacieranie mechaniczne powierzchni posadzki przy pomocy zacieraczki zaopatrzonej w specjalne dyski (talerze) i łopatki. Efektem końcowym przeprowadzonego procesu jest gładka powierzchnia satynowo-matowa. Na koniec podłogę pokrywa się warstwą impregnatu w celu odpowiedniego dojrzewania. Po okresie dojrzewania można taką posadzkę dodatkowo zabezpieczyć przed wnikaniem płynów.

Tarasy Betonowe

Technologia wykonania identyczna jak przy posadzkach betonowych z utwardzaczem proszkowym. Główna różnica polega na antypoślizgowym wykończeniu warstwy wierzchniej oraz zabezpieczeniu betonu w ciągu 12 godzin po etapie obróbki betonu.