HTC Superfloor to kompletne rozwiązanie do polerowania betonu. Proces ten polega na szlifowaniu i polerowaniu betonu w kilku krokach - od 3 do 7 w zależności od wybranej wersji wykończenia. W koncepcji Superfloor używa się maszyn i narzędzi diamentowych firmy HTC. Dodatkowym atutem stosowania metody polerowania w technologii HTC jest odpowiedni dobór preparatów wzmacniających i zamykających, które są dostarczane bezpośrednio przez firmę HTC. Pomysł na HTC Superfloor to cztery koncepcje posadzki:

HTC Superfloor Platinum

Tworzy najbardziej błyszczące wykończenie i jest opcją, którą z reguły rekomendujemy wszystkim Klientom. Składa się na nią więcej etapów szlifowania, ale wynikiem tego jest niesamowicie wytrzymała posadzka. Żadne substancje nie pozostawiają trwałych śladów, a odbijające się światło wyzwala delikatne refleksy.

HTC Superfloor Gold

Używając opcji Gold nie szlifujemy tak głęboko betonu, jak przy Platinum. Oznacza to, że mniej kruszywa zostaje odkryte. Gold zawiera w sobie polerowanie podłogi, a uzyskany połysk jest prawie identyczny, jak w Platynowym. W Superfloor Gold uzyskujemy posadzkę, która jest bardzo odporna na ślady kół i inne mocne zabrudzenia. Jest to idealna metoda do powierzchni, które są już wypoziomowane.

HTC Superfloor Silver

To 3 pierwsze etapy z opcji Platinum. Wersja ta obejmuje szlifowanie betonu, ale się go nie poleruje. W efekcie końcowym kruszywo pozostaje odkryte, ale całość pozostaje matowa.

HTC Superfloor Bronze

Jest to proces polerowania posadzki. Nie odkrywa się w niej wnętrza betonu. Zamiast tego górna warstwa powierzchni jest polerowana, co tworzy silniejszą posadzkę z ładnym połyskiem.