Superprep to filozofia obrazująca szerokie spektrum narzędzi, które umożliwiają wyrównanie i przygotowanie powierzchni betonowych do dalszej obróbki jak np. układanie żywic, zapraw czy jastrychów. W technologii tej wykorzystuje się szlifierki firmy HTC, które poprzez szlifowanie usuwają stare powłoki, aby na końcu zapewnić doskonale gładką powierzchnię, na której można układać kolejne warstwy. HTC Superprerp to szeroki obszar zastosowań, a mianowicie:

Szlifowanie Betonu

Szlifowanie posadzki betonowej polega na usunięciu wierzchniej warstwy betonu, aby odsłonić mocniejszą część pod spodem. Powierzchnia zostaje wyrównana, co zmniejsza potrzebę stosowania masy samopoziomującej, pozwalając sporo zaoszczędzić. Po zmianie narzędzi można wypolerować beton na wysoki połysk, otrzymując łatwą do utrzymania w czystości, bezpieczną posadzkę betonową – HTC Superfloor.

Śrutowanie - Młotkowanie Betonu

HTC Ravager tworzy szorstkie powierzchnie idealne dla często użytkowanych ścieżek i chodników zewnętrznych. Ma ekstremalnie wysoką zdolność zdzierania i może zerwać sztywne lub kruche powłoki, aż do 10 mm. Można także używać tych narzędzi do naprawy wybrzuszeń betonu lub innych powierzchni, które na przykład były poddane długotrwałemu działaniu deszczu. HTC Ravager jest rekomendowany przez firmę SIKA do przygotowanie powierzchni pod systemy wymagające użycia śrutownicy np. Sikafloor PurCem.

Usuwanie Grubych Powłok

Grube powłoki obejmują np. żywicę epoksydową, masę samopoziomującą, linoleum czy wykładziny z tworzyw sztucznych. Przy pomocy szlifowania, za jednym razem, można usunąć do kilku milimetrów warstwy wierzchniej.

Usuwanie Cienkich Powłok

Cienkie powłoki to klej, farba lub inny materiał wymagający niewielkiego szlifowania, w celu poprawy przyczepności dla nowego pokrycia układanego na starym. Maszyny HTC potrafią doskonale zeszlifować nierówności, sprawiając, że dalsze prace stają się o wiele prostsze.